HEADER LOGO ANAT FX
DEĞERLİ METALLER
DEĞERLİ METALLER
ANAT FX PRECIOUS METALS TRADING
DEĞERLİ METALLER

Değerli metaller, tarih boyunca az bulunmaları, endüstriyel işlemlerde kullanılabilirlikleri ve değer saklama rolü gibi çeşitli faktörlerden dolayı ekonomik değeri yüksek metallerdir. Yatırımcılar arasında en popüler değerli metaller altın, platin, gümüş ve paladyumdur.

Değerli metal piyasasına Amerikan ve Avrupalı ​​şirketler hakimdir ve bu şirketlerin en önemlileri Kanada ve Almanya merkezlidir.

Portföylerine değerli metaller eklemek isteyen yatırımcılar için çeşitli yollar vardır. Değerli madenlere fiziki olarak sahip olmak isteyen yatırımcılar, Değerli madenlerden basılmış madeni para veya külçe satın alıp kasada muhafaza edebilirler.

Spot sözleşmeler, yerinde ödeme ve teslimat için bu malların fiziksel olarak satın alınmasını veya satılmasını içerir.

Diğer popüler yöntemler arasında, belirli bir metal için vadeli işlem sözleşmeleri satın almak veya değerli metallerin keşfi veya üretimi ile uğraşan halka açık şirketlerden hisse satın almak yer alır.

Değerli metallere dayalı sözleşmeler, spot fiyatları, vadeli işlemleri ve opsiyonları içerir. Vadeli işlemlerin alım ve satımı, ticareti yapılan emtiaların fiili fiziksel mülkiyeti olmadan gerçekleşir.